تاریخ ایجاد: 28دی1398, 09:01:57 تعداد بازدید: 214 تعداد نظرات ارسالی: 0 نویسنده: admin
رفع انحصار در تهیه طرح های توجیهی توسط هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار


با پیشنهاد و پیگیری سازمان نظام مهندسی کشاورزی بخشنامه شماره 223797/62 مصوب سال 1386 بانک مرکزی توسط هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ابطال شد.

بانک مرکزی بر اساس این بخشنامه مدیران عامل کلیه بانک های دولتی و خصوصی را موظف کرده بود در بررسی طرح های توجیهی و نظارت بر طرح ها صرفا از شرکت های عضو کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی استفاده نمایند.

به استناد همین بخشنامه بانک کشاورزی هم با ایجاد انحصار،  طرح های تهیه شده توسط اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی را نمی پذیرفت.

این بخشنامه علاوه بر ایجاد انحصار، موجب افزایش مضاعف هزینه های سرمایه گذاری شده بود که ابطال آن موجب کاهش هزینه ها و تسریع فرآیند اعطای تسهیلات سرمایه گذاری می شود.

با ابطال این بخشنامه، انحصار ایجاد شده رفع و طرح های توجیهی تهیه شده توسط اعضای سازمان در اعطای تسهیلات بانکی ملاک عمل می باشد.

در همین راستا بانک مرکزی مکلف شده است حداکثر ظرف مدت یک ماه، دستورالعمل مرتبط را با هدف رفع انحصار کانون های مورد اشاره را تهیه نماید.

گفتنی است هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در این دوره با اصلاح، بهبود و روان سازی صدور مجوز واحدهای تولیدی باعث ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی و رونق تولید شده است.

 

منبع خبر: http://agrieng.org

  نظرات

آرشیو اخبار:

جلسات و مجامع:

دوره ها و آزمون ها:

دی ان ان